Čestitka povodom Svjetskog dana Roma !

 

U povodu 8. aprila, Međunarodnog dana Roma, načelnik općine Čelić Sead Muminović upućuje javnu čestitku u kojoj stoji:

 

“Povodom obilježavanja 8. aprila, Svjetskog dana Roma, u ime općine Čelić i u svoje lično ime svim pripadnicima romske

nacionalnosti na području Bosne i Hercegovine upućujem iskrene čestitke, uz želju da ovaj dan provedete u radosti, miru i ljubavi, u krugu porodice i prijatelja.

Izuzetno je važno da se svi zajedno borimo i zalažemo za unapređenje položaja svih građana romske nacionalnosti u Bosni i Hercegovini, te da zajednički ustrajemo na putu ostvarivanja svih ljudskih i manjinskih prava, posebno prava na dostojanstven život, obrazovanje i rad.” 

 

                                                                                                                                                                                                                          Općinski načelnik                                                                                                                                                                                                                           Sead Muminović

Post navigation