Dobrovoljno vatrogasno društvo općine Čelić !

Do sticanja uslova za formiranje profesionalne vatrogasne jedinice, općina Čelić radi na opremanju dobrovoljnog vatrogasnog društva kako vozilima i opremom tako i kadrom za intervencije na gašenju požara. Društvo raspolaže sa vozilom MAN TEM 18-250 4×2 BL proizveden 2014.godine kapacitet 5.000 litara vode potpuno opremljeno i jurišno vozilo MERCEDES kapaciteta 2.000 litara generalno uređeno i opremljeno za te namjene. Za upravljanje vozilima osposobljena su tri profesionalna vozača a društvo raspolaže sa sedamnaest vatrogasaca sa položenim vatrogasnim ispitom za dobrovoljnog vatrogasca.

U dosadašnjem periodu, dobrovoljno vatrogasno društvo se uspješno odazvalo svim pozivima i intervencijama. U slučaju potreba koje ne može zadovoljiti naše vatrogasno društvo, može se angažovati prva profesionalna vatragasna jedinica a društvo ima dobru saradnju sa profesionalnim vatrogasnim jedinicama Lopare, Brčko i Tuzla. Prilikom zadnje intervencije 23. Jula u Vražićima, za dvadesetak minuta na lice mjesta je pristiglo vatrogasno vozilo MAN TEM sa vatrogascima tako da je prema izjavi vlasnika objekta požar brzo ugašen i spriječeno širenje na okolne stambene i pomoćne objekte. Do dolaska vatrogasnog vozila, tridesetak mještana-komšija je gasilo požar kuće. Nadamo se da će ovih intervencija biti što manje.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

Post navigation