Izuzetna posjećenost na predavanju i promociji knjiga u povodu Dana općine Čelić

Povodom obilježavanja Dana općine Čelić upriličena je promocija knjiga: “Miris đula” autora Zijada Konjića i “Koraj ko raj” autora Udruženje umjetnika Brčko i književni klub Brčko.

O knjizi Zijada Konjića govorili su: Amila Šadić, Šefik Husagić, Amra Ibrišimović, te autor knjige Zijad Konjić. Za muzički dio bili su zaduženi Amila Ćosić i Armin Zejćirović.

“Roman “Miris đula” donosi u naš bosanski jezički prostor, samim tim i u literaturu koja se ostvaruje na našem, bosanskom jeziku, jedan nježni, čedni, tradicionalni svijet koji najneposrednije nasljeđujemo iz svijeta sevdalinke.”
“Slikajući onovremeni život u bosanskom selu pisac pokušava izbjeći patetične izljeve osjećanja, neidentifikuje se sa svojim junacima već nastoji da što realističnije ispriča priču, opiše likove i običaje, pažljivo birajući epizode kojima bi dočarao svu dramatičnost događaja.”

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

Također u okviru obilježavanja Dana općine Čelić u amfiteatru Općine održano je predavanje na temu Prevencija karcinoma dojke predavača: doc.dr. prim. Munevera Bećarević iz Banovića.

Predavanju su prisustvovale i gošće,  gosp. Narcisa Šiljegović, poslanica u Skupštini TK , gosp. Zlata Hogić predsjednica Asocijacije žena SDA Srebrenik, gosp. Belkisa Ibrišimović potpredsjednica Asocijacije žena SDA Srebrenik i gosp. Fahreta Brašnjić, predsjednica Asocijacije Fatma Srebrenik.

Zahvaljujemo se na velikom odazivu, a naročito udruženjima žena koja egzistiraju na području općine.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Post navigation