Obavijest za poljoprivredne proizvođače

Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva FBiH izradilo je i pokrenulo Farmer portal, savremeno informatičko rješenje namijenjeno poljoprivrednicima. Zahvaljujući web portalu Farmerportal.ba svaki registrovani poljoprivrednik moći će vidjeti na koje poticaje ostvaruje pravo te direktno elektronski preuzimati obrasce za prijavu na poticaje i prijavu proizvodnje, što će olakšati proceduru. Osim toga, moći će pratiti status zahtjeva za novčane podrške koje je predao.

Iz Ministarstva ističu da je mogućnost ljudskih grešaka ovim sistemom svedena na minimum te da je njihov cilj brz, jednostavan i transparentan utrošak sredstava poreskih obveznika te potpuna informatizacija sistema isplate poticaja koja će tome doprinijeti. Dakle, novim sistemom štite i Budžet FBiH.

Na Farmer Web Portalu možete:
– Provjeriti vlastite podatke iz Registra poljoprivrednih gazdinstava i klijenata
– informisati se o pravima na novčane podrške u skladu sa prijavljenim resursima
– Preuzimati sve potrebne već popunjene obrasce zavisno od faze proizvodnje
– Provjeriti statuse podnesenih zahtjeva
– Pregledati i preuzeti propise vezane za ostvarivanje prava na novčane poticaje

Ovo savremeno informatičko rješenje obuhvata kompletan proces prijave, apliciranja, obrade i isplate novčanih podrški u poljoprivredi uz punu transparentnost kompletnog procesa kroz Farmerportal.ba.

Post navigation