Obilježavanje Dana općine Čelić !

U sklopu obilježavanja Dana općine Čelić upriličen je veliki broj aktivnosti.

Općinski načelnik Sead Muminović i Predsjedavajući Općinskog vijeća Mujo Jusić upriličili su prijem učenika generacija 2016/17 godine  i  učenika koji su postigli zapažene rezultate na kantonalnom, federalnom i državnom nivou. Ovom svečanom događaju prisustvovali su predstavnici općine, direktori školskih ustanova i roditelji. Učenicima generacije osnovnih škola i MSŠ Čelić te pobjednicima u takmičenjima odobrena su finansijska sredstva te uručena ovom prilikom.

Nagrađeni učenici generacije osnovnih škola i MSŠ Čelić su:

 1. SELMA DŽAFIĆ – OŠ Čelić

 2. HAMZIĆ AZUR – OŠ Vražići

 3. LEJLA SUKANOVIĆ – OŠ Humci

 4. ČALUKOVIĆ ADELISA – MSŠ Ćelić

Nagrađeni učenici koji su ostvarili zapažene rezultate na kantonalnim, federalnim i državnim takmičenjima:

 1. Armin Ibrišimović

 2. Amra Forić

 3. Mujkić Tarik

 4. Kovačević Eldar

 5. Ilma Mehmedović

 6. Šadić Eldar

 7. Karić Mirnesa

 8. Halilović Amina

 9. Halilović Mersed

 10. Hajdarević Mustafa

Prema programu obilježavanja Dana općine Čelić, Općinski načelnik i Predsjedavajući Općinskog Vijeća Čelić upriličili su prijem predstavnika boračkih populacija općine Čelić gdje se razgovaralo o značaju datuma 17.Novembra i održanom referendumu za izdvajanje teritorije općine Čelić iz tadašnje opštine Lopare. Općinski načelnik je informisao prisutne o aktivnostima koje se trenuto odvijaju u našoj općini kao i budućim planiranim projektima. Svi zajedno su obišli šehidsko mezarje u Ratkovićima i centralno spomen obilježje  u Čeliću gdje je proučena fatiha šehidima a prisutnima se obratio ef.Ibrahim Bećirović biranim riječima za ovu priliku.

Povodom dana općine Čelić JU Gradska Biblioteka Čelić organizovala je samostalnu likovnu izložbu Almedine Cifrić, gosti izložbe bili su slikari iz Udruženja likovnih umjetnika Brčko Distrikta: Muamer Kukuljević i Jusuf Muharemović.

Također u sklopu obilježavanja ovog događaja raspisan je javni literarni konkurs za sve škole na području općine Čelić.

Prvo mjesto: JU Osnovna škola “Čelić”, PŠ “Ratkovići” Nejra Hrustanović III razred

Drugo mjesto: JU OŠ “HUMCI” – HUMCI Dženana Bašić, IX razred

Treće mjesto: JU Osnovna škola „Vražići“ Tahira Zukić

Prvo mjesto: JU MSŠ Čelić, Fatka Hodžić

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

Post navigation