Obilježen Dan 208. – 254. Slavne brdske brigade Čelić

Općinske organizacije porodica šehida i poginulih boraca, ratnih vojnih invalida, demobilisanih boraca i patriotske lige općine Čelić, 20. Marta 2017.godine organizovale su obilježavanje Dana 208. – 254. Slavne brdske brigade.

Prema predviđenom programu, upriličen je prijem gostiju u Maloj Sali općine Čelić a zatim je položeno cvijeće  na Centralno spomen obilježje  od strane organizatora, općinskih struktura i kantonalnih boračkih organizacija na kome se biranim riječima prisutnim obratio glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Čelić ef. Islam Hrnjić.

Svečana Akademija je održana u Sali Općinskog vijeća  a skupu su se obratili: Muaz Salkić, predsjednik organizacije demobilisanih boraca, Hajrudin Halilović, predstavnik Saveza boračkih organizacija Tuzlanskog kantona, Sead Muminović, općinski načelnik, Adem Ribić, predstavnik boraca te Jasmin Mešković, ratni komadant 208. – 254. Slavne brdske brigade Čelić.

Kompletnu svečanost uljepšali su učenici Osnovnih škola Čelić, Vražići i Humci folklornim igrama, recitalima, humorom te monologom Samre Kahrimanović, učenice Mješovite srednje škole Čelić koji je na sve prisutne ostavio dubok utisak podsjećajujći na minula vremena 1992-1995.godina.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Post navigation