Održana 30. redovna sjednica Općinskog vijeća Čelić

30. redovna sjednica Općinskog vijeća Čelić održana je 14. februara 2020.godine u Amfiteatru Općinskog vijeća u Čeliću. Na samom otvaranju sjednice prisutnima se obratio Zejćirović Enver iz Ratkovića, otac Edina koji jebrutalno ubijen krajm 2019.godine. Enver sa suprugom i grupom Pravda za Edina prikuplja potpise za peticiju kojom će zatražiti promjenu krivičnog Zakona u cilju uvođenja kazne doživotnog zatvora za sve počinioce teških krivičnih djela u BiH. Do sad je prikupljeno oko 10.000 potpisa i sve je finansirano vlastitim sredstvima, a od Općinskog vijeća Čelić očekuje pomoć kako bi ovu akciju uspješno završio.

U nastavku sjednice Vijećnici su razmatrali i sa većinom glasova potrebnih za usvajanje prihvatili sve tačke dnevnog reda kako slijedi:

  1. Izvještaj o radu Općinskog vijeća Čelić u 2019. godini.

  2. Program rada Općinskog vijeća Čelić za 2020. godinu.

  3. Izvještaj o rješavanju upravnih stvari u upravnom postupku za 2019. godinu.

  4. Program rada JZU Dom zdravlja Čelić za 2020. godinu.

  5. Program rada JU Centar za socijalni rad Čelić za 2020. godinu.

  6. Plan poslovanja JKP “Čistoća” d.o.o Čelić za 2020. godinu.

  7. Program rada JP “Veterinarska stanica” Čelić za 2020. godinu.

  8. Program rada JU Gradska biblioteka Čelić za 2020. godinu

  9. Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o utvrđivanju javnog interesa za nepotpunu eksproprijaciju nekretnina ustanovljenjem složenosti u svrhu realizacije Projekta “Elektrifikacija stambenih jedinica u povratničkom naselju Visori općina Čelić.

 

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

,

Post navigation