Održana 8. redovna sjednica Općinskog vijeća Čelić

Vijećnici Općinskog vijeća Čelić su na 8. redovnoj sjednici održanoj 28. Jula 2017. godine razmatrali i prihvatili sve tačke dnevnog reda utvrđene na Kolegiju Općinskog vijeća sa većinom glasova potrebnih za donošenja odluka s tim što je Deklaraciju o osudi govora mržnje prihvatilo 14 vijećnika od prisutnih 15.

Općinsko vijeće Čelić na svojoj 8. redovnoj sjednici usvojilo je slijedeće tačke dnevnog reda:

• Deklaraciju o osudi govora mržnje.

• Informacije o stanju imovine Zemljoradniče zadruge ”Šibošnica”.

• Odluka o stavljanju van snage Odluke o ustupanju devastirane zgrade – farme i poljoprivrednog zemljišta u Šibošnici.

• Odluka o uslovima, postupku i kriterijima davanja u zakup poslovnih prostora na kojima pravo upravljanja i raspolaganja ima općina Čelić.

• Informacija o toku naplate zakonskih zateznih kamata određenim Rješenjem o izvršenju Općinskog suda u Tuzli br. 32 Ip 259521 16 Ip od 13.01.2016. godine tražioca izvršenja: Općina Čelić protiv izvršenika: ”Milch Product Smajić” d.o.o. Čelić.

• Odluka o davanju saglasnosti na prijedlog Odluke o reprogramiranju obaveza po osnovu obračunate zatezne kamate.

• Odluka o davanju saglasnosti na tekst Protokola o načinu reprogramiranja obaveza plaćanja zakonske zatezne kamate.

ArrowArrow