Održana svečana akademija u povodu nastupajućeg Dana državnosti BiH

Veoma je važno da se različitim svečanostima i programima obilježava Dan državnosti Bosne i Hercegovine u cijeloj zemlji. Dan državnosti Bosne i Hercegovine je praznik u Bosni i Hercegovini, koji se obilježava 25. novembra. Na taj dan 1943. godine, na prvom zasjedanju Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobađanja Bosne i Hercegovine, u Mrkonjić Gradu usvojena je Rezolucija Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobađanja Bosne i Hercegovine, u kojoj je izražena odlučnost naroda Bosne i Hercegovine da njihova zemlja, bude zbratimljena zajednica u kojoj će biti osigurana puna ravnospravnost svih, te ravnospravnost Republike Bosne i Hercegovine unutar jugoslovenske federacije, sa historijskim granicama koje su datirale još iz vremena srednjovijekovne Bosne.

U organizaciji JU “Gradska biblioteka” Čelić i JU MSŠ “Čelić”, u Amfiteatru općine Čelić održana je svečana akademija povodom obilježavanja Dana državnosti Bosne i Hercegovine. Prigodnim referatom prisutnim se obratila Lejla Bilalović, a učenici JU MSŠ “Čelić” su izveli niz recitala koji opisiju trnovit historijski put Bosne i Hercegovine.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

,

Post navigation