Pomoć općine Čelić u stambenom zbrinjavanju porodice Begić iz Koraja

Odlukom Općinskog vijeća Čelić, odobrena su finansijska sredstva u iznosu od 3.000 KM porodici Edina Begića iz Koraja sa pozicije “Transfer za stambeno zbrinjavanje socijalno ugroženih lica”. Radi se o pomoći zbrinjavanju porodice sa četvero djece od kojih dvoje ide u Osnovnu školu a dvoje  je uzrasta 4 i 5 godina od kojih je jedno bolesno. Otac Edin je bio pripadnik Armije R BiH od 1993-1996. godine i zajedno sa suprugom vodi se na evidenciji nezaposlenih.

Ova šesteročlana porodica je živjela na spratu kuće bez priključka struje, vode i izvršenih unutrašnjih građevinskih radova. Općina Čelić je povjerila radove građevinskoj firmi “Gradja Nova” Vražići, vlasnika Dževada Ahmičića i u toku su radovi na unutrašnjem uređenju jedne sobe i komplet kupatila. Izvođač radova će vršiti radove na unutrašnjem uređenju hodnika na svoj račun, a sve u cilju obezbjeđenja osnovnih uslova za život ove porodice.

Ostaje da se izvrši uređenje još jedne dječije sobe i stepeništa

 

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

Post navigation