Potpisan Protokol o saradnji

Danas je u Maloj Sali općine Čelić potpisan Protokol o saradnji u okviru Projekta „Besplatne sterilizacije i kastracije napuštenih pasa i drugih pasa u Tuzlanskom kantonu“ između Fondacije tuzlanske zajednice – izvršne direktorice Jasne Jašarević i općine Čelić – općinskog načelnika Seada Muminovića.

Fondacija tuzlanske zajednice će u saradnji sa Dogs Trust, a u cilju sveobuhvatno, sistemskog i trajnog rješenja problema pasa lutalica, pružiti tehničku i finansijsku podršku kako bi se, u okviru programa masovne sterilizacije/kastracije uličnih pasa, koje će se obavljati na human način i u skladu sa Zakonom o zaštiti i dobrobiti životinja Bosne i Hercegovine, kao i drugim lokalnim zakonima i EU standarda.

Realizacija projekta počinje 03. aprila i traje do 31.jula ove godine, sa mogućnošću produženja i nastavka saradnje, posebno za proširenje akcije besplatnih sterilizacija/kastracija na vlasničke pse.

previous arrow
next arrow
Shadow

Post navigation