Potpisani Ugovori o stipendiranju učenika

U prostorijama Osnovne škole u Čeliću, 19. Septembra 2017.godine svečano su potpisani ugovori o stipendiranju učenika Osnovne i Mješovite srednje škole Čelić. Ugovore su potpisali predstavnici Fondacije Hastor, direktori škola i roditelji učenika.

Za ovu školsku godinu dodijeljene su stipendije za 10 učenika osnovne i 4 učenika srednje škole, što za 12 mjeseci iznosi 19.200,00 KM. Potpisivanju su prisustvovali i predstavnici općine Čelić.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Fondacija Hastor je neprofitna organizacija osnovana 17. Aprila 2006.godine sa ciljem pomoći mladima u Bosni i Hercegovini da ostvare svoje osnovno ljudsko pravo, pravo na obrazovanje. Osnovana je sa ciljem da pomaže, ne samo talentovanim, već prvenstveno mladim ljudima koji zbog svoje socio-ekonomske situacije nemaju mogućnosti da se školuju unutar sistema osnovnog/srednjeg/visokog obrazovanja. Uz podršku donatora, od početnih 264, u prošloj školskoj godini stipendirano je 1714 mladih ljudi dok se ove godine planira povećati na oko 1850 stpendista.

 

Post navigation