Potpisani ugovori za studentske stipendije općine Čelić

Načelnik općine Čelić Sead Muminović potpisao je ugovore o dodjeli stipendija za 16 studenata, sa prostora općine Čelić, koji su to pravo ostvarili u akademskoj 2017/18. godini.

Općina Čelić je i ove godine provela konkurs za dodjelu studentskih stipendija, nakon čega je komisijski, na osnovu Pravilnika o stipendiranju odredila konačnu listu redovnih studenata koji su ostvarili to pravo za ovu  budžetsku godinu. Stipendije za akademsku 2018/19. godinu dobilo je 16 studenata.

Pojedinačna mjesečna stipendija iznosi 80,00 KM, te se dodjeljuje u trajanju od 10 mjeseci.

Studenti koji nisu ostvarili pravo na stipendiju ni po kojem osnovu kao i studenti prve godine studija akademske 2018/19 godine, mogu podnijeti zahtjev za jednokratnu finansijsku pomoć. Zahtjev se može podnijeti u šalter sali Općina Čelić do 05.06.2019. godine.

Post navigation