Premijer i članovi Vlade TK u radnoj posjeti općini Čelić

Na poziv općinskog načelnika Seada Muminovića, općinu Čelić je dana, 26.10.2016.godine, posjetila visoka delegacija Tuzlanskog kantona. Radnim sastankom je predsjedavao Premijer Vlade TK gospodin Bego Gutić, a pored općinskog načelnika i njegovih pomoćnika Nermina Okanovića i Suada Begića, radnom sastanku su prisustvovali: Husein Topčagić – ministar unutrašnjih poslova, Jakub Suljkanović – ministar finansija, Abdulah Zukić – ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Hasan Ferhatović – ministar prostornog uređenja i zaštite okolice, Mirsad Gluhić – ministar trgovine, turizma i saobraćaja, Fahrudin Skopljak – ministar za boračka pitanja, Zlatan Muratović – ministar obrazovanja, nauke, sporta i kulture, Bahrudin Hadžiefendić – ministar zdravstva i savjetnik Premijera  Miralem Nuhanović.

 Sead Muminović, općinski načelnik se zahvaljuje Premijeru i članovima Vlade na prvoj posjeti jednoj od općina nakon provedenih lokalnih izbora i prisutne upoznaje sa trenutnom situacijom u općini Čelić posebno ističući pitanja infrastrukturnog razvoja, problema rješavanja posljedica poslije elementarne nesreće poplava i klizišta u općini, završetka izgradnje putne komunikacije koja nas povezuje sa sjedištem kantona kao i održavanje putne infrastrukture, nastavka izgradnje sportske dvorane u Čeliću, statusom Fabrike za preradu voća i povrća kao i drugih pitanja vezanih za ekonomski razvoj općine Čelić. Premijer kantona i svi prisutni ministri su se uključili u raspravu po ovim pitanjima, te svaki iz svog domena predlagali moguća rješenja a sve u cilju bržeg razvoja ove lokalne zajednice.

previous arrow
next arrow
Slider

,

Post navigation