Privremeni izvod iz centralnog biračkog spiska

U skladu sa članom 15. i članom 17. Pravilnika o vođenju Centralnog biračkog spiska (”Službeni glasnik Bosne i Hercegovine”, broj 32/16)

Općinska izborna komisija obavještava građane općine Čelić da će

PRIVREMENI IZVOD IZ CENTRALNOG BIRAČKOG SPISKA

za redovne birače sa područja općine Čelić,

 

biti izložen na JAVNI UVID u periodu od 03. juna do 03. jula 2016. godine na slijedećim mjestima:

  1. CENTAR ZA BIRAČKI SPISAK u zgradi oine Čelić (kompletno područje opštine),
  2. Mjesnim zajednicama na prostoru općine Čelić (za svaku mjesnu zajednicu posebno).

Birači  koji u periodu izlaganja izvoda iz privremenog Centralnog biračkog spiska uoče nepravilnosti i pogrešne podatke, imaju pravo da zahtijevaju ispravku ukoliko se radi o ispravci ličnih podataka.  Zahtjev se podnosi organu nadležnom za vođenje podataka čija se ispravka zahtjeva. 

Sve promjene podataka koje  budu izvršene do  datuma zaključivanja Centralnog biračkog spiska bit će evidentirane za  Lokalne  izbore  u  BiH  2016. godine.

Birači koji imaju status raseljenog lica mogu promijeniti svoju biračku opciju podnošenjem zahtjeva u Centru za birački spisak  najkasnije do19.07.2016. godine odnosno 75 dana prije dana održavanja izbora nakon čega se dostavlja  Centralnoj izbornoj komisiji radi ažuriranja promjena biračke opcije birača u odgovarajućem izvodu iz Centralnog biračkog spiska (Član 12. Pravilnika o vođenju centralnog biračkog spiska (”Službeni glasnik Bosne i Hercegovine”, broj 32/16).

Post navigation