Projekat sadnje voća u općini Čelić – Izvršena isporuka sadnica korisnicima

Dana 08.03.2018. godine, a po projektu sadnje voća izvršena je isporuka sadnica voća korisnicima koji su iskazali interes za sadnju.

Certificirani sadni materijal sa potvrdom o sortnosti i zdravstvenom stanju lično je isporučio rasadnik „Agromedžik“ Donje Crnjelovo. Korisnici su preuzeli obavezu pripreme parcela, sadnju, uzgoj i održavanje voćnih zasada po agrotehničkim uvjetima i rokovima.

Općina Čelić u saradnji sa nevladinom organizacijom „KATAR ALKHIRA – QATAR CHARITY“ Sarajevo, za poljoprivrednike Općine Čelić (MZ Šibošnica, Drijenča, Nahvioci, Donji Humci, Gornji Humci i Sitari), obezbjedili su sadni materijal novih kultura na našim prostorima “Ruske šljive” i “Leskovačke dunje” u vrijednosti od 15.069,60 KM.

Obzirom da je općina Čelić izrazito poljoprivredni kraj sa akcentom razvoja voćarstva, planirane su i dalje aktivnosti podrške razvoja ovih proizvodnji.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

Post navigation