Promocija knjige ” Ako osvane sutra”

Promocija knjige „Ako osvane sutra“ autora Zijada Konjića bit će održana danas, 03. juna  u Spomen domu sa čitaonicom „Midhat Begić“ sa početkom u 18 h, a sve u sklopu manifestacije : „ 500 godina postojanja Atik džamije u Koraju.

Roman “Ako osvane sutra” predstavlja priču napisanu na osnovu istinitih dogadjaja koji su se dešavali : neposredno prije,u vrijeme i nakon završetka poslednjeg rata u BiH. Glavni junak priče nakon strijeljanja, ostaje živ i bježi iz jame, čime zapčinje njegova utrka za život. Radnja se odvija na području Sjevero-istočne Bosne :Podrinju, Koraju, Čeliću, Humcima i sl. Pored mnoštva upečatljivih događaja koji su obilježili ovo područje, posebno u godinama rata, glavni junak je u stalnoj potrazi za svojom porodicom i voljenom djevojkom koje je izgubio u vihoru rata.

Post navigation