Prva faza Projekta dodatnog vodosnabdijevanja Koraja, uspješno okončana

Prva faza Projekta „Dodatno obezbjeđenje količina pitke vode na području Mjesne zajednice

Koraj“, izgradnja bunara na lokalitetu „Marići“ i zvanično je okončana te izvršen tehnički prijem radova. Voda iz izgrađenog bunara je po izvršenoj analizi puštana u sistem ne čekajući tehnički prijem. Po predviđenom projektu, izvršen je iskop bunara od 10 m dubine i postavljena dva drena po 50 m dužine, izmjenjena postojeća automatika i potisne pumpe. Izvođač radova je d.o.o ¨PAPILON¨ Čelić Koraj, a finansijska sredstva za ovaj projekat su obezbjeđena od strane Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice, Federalnog Ministarstva za izbjeglice i raseljena lica i općine Čelić. Prema izjavi općinskog načelnika Seada Muminovića  prva faza projekta povećanja kapaciteta pitke vode je uspješno okončana, druga faza bi podrazumjevala izmjenu starog potisnog voda u dužini od 4000 metara, čime bi se smanjili gubici na mreži, treća faza bi podrazumjevala dogradnju bazena i sanaciju sekundarne mreže.

Značaj ovog projekta, prema riječima Alije Halilovića, Predsjedavajućeg općinskog Vijeća Čelić ogleda su sledećem: povećan je kapacitet vode do 500 m3 na dnevnom nivou,  postavljanjem novog sloja filtera omogućava se bolja filtracija vode a samim time i kvalitet vode, obezbjeđenje novih količina vode u kritičnim mjesecima i veća mogućnost za razvoj lokalne zajednice u svim segmentima.

previous arrow
next arrow
Slider

,

Post navigation