Stručno savjetovanje za poljoprivredne proizvođače

Služba za privredu, promet i razvoj općine Čelić u saradnji sa Poljoprivrednim zavodom iz Tuzle, dana, 23. Februara 2018.godine u prostorijama Osnovne škole u Vražićima, održali su stručno savjetovanje sa poljoprivrednim proizvođačima iz Mjesnih zajednica Brnjiik, Vražići i Velino Selo.

Teme ovog stručnog savjetovanja su bile vrlo zanimljive a prezentovane od stručnih i odgovornih osoba. Poljoprivrednici su upoznati sa programom zaštite i rezidbe šljive, osnovnim karakteristikama ruske šljive i dunje, organizacijom otkupa voća i mjerama za sprečavanje širenja korova ambrozije. Predavači su diplomairani inžinjeri poljoprivrede Fadil Mehmedović, Aida Delagić, Rečko Mehović i direktor „Maočanka Komerc“ Novalija Turčinović.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Post navigation