U toku realizacija projekta sadnje jagode

U općini Čelić ovih dana uveliko se realizuje  Ugovor (RBDP/1PG-27) nabavke sadnica jagode i pratećeg repromaterijala –  Programa  podrške za  poljoprivrednika  u okviru projekta „Razvoj ruralnog poslovanja“ (IFAD). 

Ovaj vrlo značajan projekat za općinu Čelić iplementira  Ured za koordinaciju projekta-PCU pri Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva a isporuku sadnica jagode i pratećeg repromaterijala vrši d.o.o. „Plant“ iz Tuzle koji je vodeći distributer certifikovanog bezvirusnog sadnog materijala jagode. Jedan starter paket jagode uključuje: 5.000 komada sadnice jagode sorte Clery, mulch folija sa rupama, sistem za navodnjavanje, zaštitna sredstva i analiza zemljišta. Korisnici ovog projekta su 34  poljoprivrednika sa područja općine Čelić a ukupno će biti zasađeno 4,4 ha i to:

 1. Mešić Muhamed iz Čelića

 2. Mešković Mujo iz Čelića
 3. Mešić Emir iz Čelića
 4. Beganović Fahrudin iz Čelića
 5. Jašarević Nura iz Čelića
 6. Mehanović Fadila iz Čelića
 7. Karasuljić Suvada iz Čelića
 8. Šadić Edin iz Čelića
 9. Hašić Hasan iz Čelića
 10. Mešković Esed iz Čelića
 11. Avdić Hamdija iz Ratkovića
 12. Šadić Zarifa iz Čelića
 13. Bešić Sead iz Ratkovića
 14. Suljević Mujaga iz Čelića
 15. Džomba Ibrahim iz Čelića
 16. Bešić Suvad iz Ratkovića
 17. Selmanović Hata iz Čelića
 18. Halilović Enver iz Brnjika
 19. Ćehajić Nedžad iz Čelića
 20. Okanović Meliha iz Nahvioca
 21. Aljić Muharem iz Čelića
 22. Kahrimanović Kemal iz Čelića
 23. Beganović Fadil iz Čelića
 24. Ćehajić Ahmet iz Čelića
 25. Ahmetović Mehmed iz Ratkovića
 26. Kahrimanović Muamer iz Čelića
 27. Pirić Mujaga iz Čelića
 28. Čavalić Osman iz Čelića
 29. Ibrišimović Mirza iz Čelića
 30. Mujić Mevludin iz Čelića
 31. Balić Avdo iz Čelića
 32. Beganović Amir iz Čelića
 33. Bešić Galib iz Ratkovića
 34. Karasuljić Smajl iz Čelića

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Post navigation