Uspješna realizacija projekta kastracije/sterilizacije pasa

Projekat „Besplatne sterilizacije i kastracije napuštenih i drugih pasa u Tuzlanskom kantonu“ između Fondacije tuzlanske zajednice – izvršne direktorice Jasne Jašarević i općine Čelić – općinskog načelnika Seada Muminovića potpisan 08.03.2017.godine, vrlo uspješno se realizuje na području općine Čelić i do sada je obrađeno ukupno 675 uličnih i vlasničkih pasa.

Program besplatnih kastracija i sterilizacija se nastavlja i u 2019.godini i to već od februara mjeseca.  

Fondacija tuzlanske zajednice će u saradnji sa Dogs Trust, a u cilju sveobuhvatno, sistemskog i trajnog rješenja problema pasa lutalica, pružiti tehničku i finansijsku podršku kako bi se, u okviru programa masovne sterilizacije/kastracije uličnih pasa, koje će se obavljati na human način i u skladu sa Zakonom o zaštiti i dobrobiti životinja Bosne i Hercegovine, kao i drugim lokalnim zakonima i EU standarda.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti putem telefona 062/015-019 ili na e-mail adresu andrijana@fondacijatz.org.

,

Post navigation