Održana 26. redovna sjednica Općinskog vijeća Čelić

26. redovna sjednica Općinskog vijeća Čelić održana je 27. septembra 2019. godine u Amfiteatru Općinskog vijeća u Čeliću. Vijećnici su razmatrali dnevni red utvrđen na Kolegiju Općinskog vijeća i sa većinom glasova potrebnih za usvajanje prihvatili sve tačke dnevnog reda kako slijedi:

1. Izvještaj o izvršenju Budžeta općine Čelić za period od 01.01. do 30.06.2019. godine.

2. Odluka o usklađivanju statusa JKP “Čistoća” d.o.o Čelić sa Zakonom o javnim preduzećima u FBiH i Zakonom o privrednim društvima u FBiH.

3. Odluka o postupku izbora i konačnog imenovanja članova organa upravljanja u javnim preduzećima, javnim komunalnim preduzećima, javnim ustanovama i zdravstvenim ustanovama čiji je osnivač općina Čelić.

4. Odluka za utvrđivanje liste kandidata za punomoćenike državnog kapitala za učešće u radu i odlučivanje skupština javnih preduzeća i javnih komunalnih preduzeća čiji je osnivač općina Čelić.

5.  Odluka o izdvajanju finansijskih sredstava iz Budžeta općine Čelić.

6.  Odluka o postupku za ostvarivanje prava na obavezno zdravstveno osiguranje osoba koje su u stanju socijalne potrebe.